Mních Cyprián, ktorý so svojimi rehoľnými bratmi žije v Červenom kláštore, by chcel vedieť lietať. Sníva o tom, aké by to bolo krásne, keby mal človek krídla ako vták. Preto v dielni kláštora zostrojí lietajúci stroj. Pomáhajú mu pri tom jeho verní kamaráti – vrabčiak, lastovička, sýkorka, hrdlička a slávik. Cyprián sa teší z toho, ako jeho umelé krídla pomôžu ľuďom, ušetria im čas a skrátia vzdialenosti. Vždy sa však nájde niekto, kto aj dobré veci dokáže použiť na páchanie zla. Gróf z Ľubovnianskeho hradu chce Cypriánove krídla využiť vo vojne. Lietajúca armáda by bola nepremožiteľná. Aby mních Cyprián zabránil zneužitiu svojho lietajúceho stroja, musí rýchlo opustiť kláštor.
Blúdiac po krajine postretne tatranské víly a nešťastného kráľa Tatier. Strašná bosorka Kikimora totiž chce svojho jediné a škaredého syna oženiť s princeznou víl – Tatranku. Inak hrozí, že v Tatrách zničí všetko živé. Dobrý a spravodlivý mních Cyprián sa proti Kikimore postaví a…
… a ako sa všetko skončí, to sa dozviete v hradnom rozprávkovom muzikáli LIETAJÚCI CYPRIÁN

 

V 60 roku založenia múzea si pripomíname aj 10 rokov existencie hradných rozprávok s pesničkami, ktoré sa každoročne odohrávajú na nádvoriach hradu Ľubovňa.

Prídte si pozrieť príbeh Cypriána na hrad Ľubovňa od 11.7.2016 do 17.7.2016 každý deň so začiatkom o 10:30, 12:30, 14:30 a 16:30.

Scenár a réžia: Peter Karpinský

Texty piesní: Eva Kollárová

Hudba: Ján Sivuľka

 

Pri príležitosti 10. výročia hradných muzikálov sme pre Vás pripravili aj hradný komiks s názvom DIABLOVA SKALA.

 

Spoluorganizátormi podujatia sú:

Mesto Stará Ľubovňa

Základná umelecká škola Jána Melkoviča

 

lietajuci-cyprian-sm